Wyprzedaż aut z rocznika 2013: ile możemy zaoszczędzić?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 BiSWyprzedaż samochodów z rocznika 2013. Ile zaoszczędzimy?

Początek roku 2014 to początek wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika. Dealerzy samochodowi kuszą klientów dużymi upustami. W zależności od producenta, możemy liczyć na zniżki w wysokości nawet do 26 tys. złotych.

Największe obniżki zaoferował citroen. Kupując auto tej marki możemy zaoszczędzić nawet 26,9 tys. złotych. Duże rabaty czekają nas też w salonach volkswagena. Kupując passata, w portfelu zostanie nam 17 tys. złotych. Natomiast decydując się na zakup popularnej skody octavii, zapłacimy teraz o 6,9 tys. zł mniej.

Polowanie na rodzynka

Aby skorzystać z niższych cen należy się spieszyć. Auta są dostępne, ale nie we wszystkich salonach. Dotyczy to przede wszystkim popularnych marek i modeli. - Większość aut popularnych, które chcielibyśmy kupić, została już sprzedana. Obecna oferta obejmuje auta, które gdzieś zostały na stanie. Wśród nich znajdują się rodzynki, ale jest ich mało - zauważa Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Odliczyć VAT

Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą powinniśmy zastanowić się nad kupnem auta z tzw. kratką.

- Mamy na to dwa miesiące. Później sytuacja się zmieni i pojawią się samochody, od których będziemy mogli odliczyć 50 proc. podatku VAT - tłumaczy Drzewiecki.

Autor: msz/klim/ / Źródło: TVN24 BiS