Wypadek na wycieczce szkolnej. Blajer wyjaśnił, co z odszkodowaniem

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla ludzi" cz.3

Co zrobić, kiedy na wycieczce szkolnej ucierpi nasze dziecko? Gdzie dochodzić swoich praw, kiedy wycieczka - zapowiadająca się pięknie - okaże się niewypałem? M.in. o tym w programie "Biznes dla ludzi" opowiedział Paweł Blajer.

Paweł Blajer wraz z ekspertem zastanowi się, jak uzyskać odszkodowanie za wypadek na wycieczce szkolnej.

- Jeżeli chodzi o organizowanie wypoczynku dla dzieci, to każdy organizator wypoczynku musi zgłosić do kuratorium, że taki wypoczynek planuje zorganizować. Organizator jest podmiotem pod adresem którego możemy kierować nasze roszczenia. Organizatorem wypoczynku może być szkoła, inna placówka edukacyjna - powiedziała adwokat Eliza Kuna. I dodała: - Są spory, czy szkoła ma osobowość prawną. Ale każdy organizator wypoczynku ma obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Nawet, gdy nie do końca jesteśmy pewni, że możemy skierować roszczenie przeciwko szkole, to zawsze możemy pójść do kuratorium, sprawdzić kto był ubezpieczycielem organizatora wypoczynku i skierować to roszczenie bezpośrednio do ubezpieczyciela.

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat