Wykradziono 5 mln haseł i loginów do Gmaila. Czy twoje konto jest bezpieczne?


Blisko 5 mln loginów i haseł do kont pocztowych w Gmail wyciekło do sieci. Adresy i hasła pojawiły się na rosyjskim forum Bitcoin Security. Na liście znajdują się także e-maile użytkowników z Polski. Warto więc zmienić hasło dostępu do poczty.

Ponad 4 mln i 930 tys. loginów i haseł do kont pocztowych Gmail wyciekło do rosyjskiej sieci. Pełną listę adresów i pasujących do nich haseł opublikował na forum Bitcoin Security użytkownik o nicku tvskit. W pliku tekstowym zawierającym dane użytkowników są także loginy i hasła użytkowników z Polski.

Zmienić hasło

Jak napisał użytkownik tvskit około 60 proc. haseł działa. Oznacza to, że część haseł już została zmieniona, bądź, że nie są one do końca aktualne.

Serwis benchmark.pl podaje, że według rzecznika Google wiele spośród umieszczonych danych jest nieaktualna, a w rzeczywistości cały „wyciek” to bardziej zbiór pojedynczych loginów i haseł wykradzionych na przestrzeni lat.

Warto jednak zmienić hasła nawet, jeśli login nie znalazł się na liście opublikowanej na rosyjskim forum. Jeśli tego nie zrobimy, do konta pocztowego i serwisu społecznościowego Google + będą mogli zalogować się właściwie wszyscy.

Gmail już zauważył problem i informuje o nim swoich użytkowników, wysyłając do nich podobne do zamieszczonego poniżej maile. Zaleca w nim zmianę hasła.

15.08.2014 | Prorosyjscy hakerzy zablokowali polskie strony internetowe
15.08.2014 | Prorosyjscy hakerzy zablokowali polskie strony internetoweFakty TVN

Autor: msz//km / Źródło: ibtimes.co.uk, rt.com, benchmark.pl

Pozostałe wiadomości