Wybrali następcę Chlebowskiego

Najnowsze

Aktualizacja:

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Arndt został jednogłośnie wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Poprzednim szefem komisji był Zbigniew Chlebowski, który przestał pełnić tę funkcję po wybuchu tzw. afery hazardowej.

Po swoim wyborze Arndt powiedział, że w tej chwili najważniejszą rzeczą w pracach komisji jest projekt ustawy budżetowej na 2010 r. Jego zdaniem jest to budżet "niewątpliwie trudny".

- Przede wszystkim jest to budżet kryzysu, czyli budżet, w którym mamy wysoki deficyt finansów, kłopoty z rozdysponowaniem wydatków. W przyszłym roku zbliżamy się z długiem publicznym do niebezpiecznej granicy 55 proc. PKB i musimy czuwać nad tym, aby tego nie przekroczyć - powiedział.

Arndt zastąpił na stanowisku przewodniczącego Zbigniewa Chlebowskiego, który ustąpił po informacjach Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczących podejrzeń, że w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej doszło do nieprawidłowości.

Ofiara hazardu

Politycy PO Zbigniew Chlebowski i b. minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli lobbować w interesie firm hazardowych. Media publikowały fragmenty podsłuchów rozmów telefonicznych biznesmenów zainteresowanych pracami nad ustawą. "Okazało się, że biznesmeni byli w stałym kontakcie z Chlebowskim i Drzewieckim" - pisała "Rzeczpospolita".

Chlebowski zapewniał, że nigdy nie lobbował i nie wymuszał decyzji w sprawie projektu zmian w ustawie hazardowej.

Źródło: PAP