Wybierz sobie tani internet

Najnowsze

Aktualizacja:

Operatorzy telewizji kablowej i Play oferują najbardziej konkurencyjne ceny dostępu do internetu na polskim rynku - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zdaniem UKE, największe upusty w porównaniu z Telekomunikacją Polską oferują operatorzy telewizji kablowej - Aster, UPC i Vectra.

Taniej niż w TP

Przykładowo:

Internet w Vectra o transferze 512 kb/s (kilobitów na sekundę) lub 1 Mb/s (megabit na sekundę) kosztuje odpowiednio o ok. 22 proc. i 29 proc. mniej, niż w ofercie Telekomunikacji Polskiej.

W Aster internet o przepustowości 3 Mb/s i 6 Mb/s to koszt odpowiednio o 27 proc. i ok. 33 proc. mniejszy, niż w TP.

W UPC za usługi o transferze 2 Mb/s trzeba zapłacić o ok. 25 proc. mniej, niż w TP - podał Urząd.

P4 najtańszy przez komórkę

Wśród operatorów komórkowych najniższy koszt za transmisję 1 GB (gigabajt) danych oferuje P4 (Play) - 9 zł przy miesięcznym abonamencie 45 zł. Następna jest Polska Telefonia Cyfrowa (Era) z ofertą Blueconnect 129, w której 1 GB transmisji kosztuje 15,74 zł, a miesięczny abonament - 157 zł. W ofercie Orange Free Premium firmy Centertel za 1 GB transmisji zapłacimy 20 zł przy miesięcznym abonamencie 120 zł.

Te same parametry, inne ceny

W opracowaniu podkreślono, że prawie wszyscy operatorzy, którzy oferują dostęp do szerokopasmowego internetu, stosują te same okresy obowiązywania umów - 12, 24 i 36 miesięcy orazoraz oferują usługi o takich samych parametrach przepustowości - 512 kb/s, 1 Mb/s, 2 Mb/s i 6 Mb/s.

Dane pochodzą z cenników zamieszczonych na stronach analizowanych operatorów w czerwcu. UKE porównał oferty internetowe firm: TP, Netia, Tele2, GTS Energis, Dialog Telecom, UPC Polska, Vectra, Aster.

Źródło: PAP, tvn24.pl