Wróg czai się na Yahoo!

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Cena akcji Yahoo! skoczyła o 9,9 proc. w wyniku spekulacji o wrogim przejęciu

Amerykańskie firmy private equity i koncerny mediowe są znowu zainteresowane przejęciem Yahoo!. Jak podał "The Wall Street Journal", takie firmy prtivate equity jak Silver Lake Partners czy Blackstone Group rozmawiają z America OnLine o możliwym przejęciu - czyli właściciela drugiej co do wielkości wyszukiwarki internetowej w USA.

W 2008 roku Yahoo! próbował przejąć Microsoft, a część analityków twierdzi, że to on może stać ponownie za próba przejęcia firmy. Agencja Reutera podaje, że fundusze private equity rozmawiały też z medialnym kocenrem NewsCorp.

Yahoo nie wytrzymuje ostatnio konkurencji ze strony Google'a i portali społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook. Tymczasem Bloomberg poinformował, że Yahoo! współpracuje z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs, który ma mu pomóc obronić się przed próba przejęcia.

W wyniku tych spekulacji akcje Yahoo! podrożały w trakcie notowań na Wall Street o 9,9 proc, i był to największy wzrost ich wartości w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Od czasu, gdy Microsoft złożył na Yahoo! odrzucona ofertę o wartości 50 miliardów dolarów, cena akcji tej firmy spadła o połowę.

Źródło: bloomberg.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24