Najnowsze

Wpadka pracownika Twittera. Zdradził plany przejęcia innej firmy?

Najnowsze

Shutterstock | Twin DesignInternauci, którzy nie są posiadaczami akcji Twittera zareagowali ironicznymi komentarzami

Anthony Noto, dyrektor finansowy Twittera opublikował w serwisie informację, w której przekonuje, że warto kupić pewną firmę. Wpis miał prywatny charakter i przez przypadek trafił do publicznej wiadomości. Ma o tym świadczyć to, że po chwili został usunięty.

"Nadal uważam, że powinniśmy ją kupić. On jest w twoim harmonogramie 15 lub 16 grudnia. Mam plan" - napisał na swoim profilu na Twitterze Anthony Noto.

Bolesna wpadka

Wpis po chwili został usunięty, ale wywołał falę spekulacji i żartów. Negatywnie zareagowali też inwestorzy na giełdzie.

Akcje spółki tracą na wartości od października, kiedy Twitter przyznał, że zdobywa mniej użytkowników niż się spodziewał. Od tego czasu akcje zanurkowały o 17 proc. Internauci, którzy nie są posiadaczami akcji Twittera zareagowali żartami i ironicznymi komentarzami. Wyśmiewali dyrektora finansowego szefa spółki, który - ich zdaniem - udowodnił, że nie potrafi poprawnie używać własnego serwisu.

Przejmują konkurencje

Twitter często przejmuje mniejsze firmy, których biznes oparty jest na świadczeniu usług mikroblogowania. W ten sposób we wczesnym stadium rozwoju przejmuje konkurencję pozbywając się rywali, którzy mogliby zagrozić jego pozycji.

Wpadkę dyrektora finansowego Twittera udokumentował m.in. dziennikarz Kevin Roose.

Autor: msz/kwoj / Źródło: CNN Money, BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | Twin Design

Pozostałe wiadomości