Najnowsze

Wpadka Apple? Nowy iPhone jest za miękki i wygina się

Najnowsze

[object Object]
Klienci Apple'a przed sklepem w Nowym Jorku czekają na premierę iPhone'a 6Reuters
wideo 2/2

Nowy iPhone 6 Plus zaledwie kilka dni temu trafił do sprzedaży, a już pojawili się pierwsi klienci, którym nie podoba się, że telefony są za duże i zbyt miękkie. Ich zdaniem wystarczy włożyć do kieszeni nowy model iPhone'a, aby ten nieodwracalnie się wygiął.

Internauci wyginających się telefonów zdążyli już ochrzcić #Bendgate. Coraz więcej osób, które nabyły nowy sprzęt Apple, skarży się na ten problem. A firma z Cupertino w Kalifornii tylko w trzy dni sprzedała ponad 10 mln sztuk nowego iPhone'a.

Za duży?

Według recenzentów nowego sprzętu Apple do odkształceń dochodzi dlatego, że iPhone 6 Plus ma znacznie większy i cieńszy ekran niż poprzednie modele telefonów. Co więcej aluminiowa obudowa nie jest w stanie proporcjonalnie do długości chronić aparat.

Już wcześniej?

Już przy premierze poprzedniego modelu iPhone 5 wielu użytkowników narzekało, że telefon zbyt łatwo się odkształca. Tym razem jednak problem wydaje się większy, bo skarg jest znacznie więcej, a siła naporu, która wystarcza do wygięcia, nie jest wielka.

Nowy model

iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4,7 cala (niespełna 12 cm), a iPhone 6 Plus - 5,5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć. iPhone 6 ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus - 7,1 mm, oba są więc nieco cieńsze od poprzedników. Cena iPhone'a 6 zaczyna się od 199 dolarów w dwuletniej umowie, natomiast cena iPhone'a 6 Plus od 299 dolarów.

Internauci już wyśmiewają wadę iPhone'a 6:

Autor: msz/ / Źródło: The Independent, The Telegraph, The Daily Dot, MacRumours,

Pozostałe wiadomości