Wojewódzki i Figurski przechodzą do Eski Rock

Najnowsze

Aktualizacja:
EAST NEWS/Agensja SE/Piotr BławickiFigurski i Wojewódzki od stycznia w radiu Eska Rock

Michał Figurski i Kuba Wojewódzki od stycznia nowego roku dadzą czadu w Radiu Eska Rock - dowiedział się portal tvn24.pl. Duet ma być magnesem, który przyciągnie do stacji nowych słuchaczy. Eska Rock planuje bowiem ekspansję w kilkunastu polskich miastach.

Jak się dowiedzieliśmy Eska Rock ma nadawać na dotychczasowych częstotliwościach Radia WAWA. Zarząd Grupy Radiowej Time, która jest właścicielem obydwu stacji, podjął decyzję, o zmianie profilu tego radia. WAWA ma być radiem lokalnym, nadającym jedynie w Warszawie i Łodzi. Takie informacje przekazał dzisiaj pracownikom Radia WAWA Leszek Kozioł prezes sieci Eska i Radia WAWa. To duża zmiana, bo Radio WAWA jest obecna, aż w 18 miastach, a Eska Rock tylko w czterech (Warszawa, Poznań, Łódź i Kraków). Taka decyzja oznacza, że TIME zdecydowanie stawia na Eskę Rock, a Figurski i Wojewódzki mają być kluczowym elementem nowej strategii. Leszek Kozioł pytany przez tvn24.pl o te plany powiedział tylko: - Najpierw o zmianach poinformuję Krajową Radę.

Postawili na osobowości Chętniej Time mówi o pozyskaniu Figurskiego i Wojewódzkiego. - Rozpoczęcie współpracy z Kubą i Michałem jest konsekwencją stawiania w naszej grupie na osobowości antenowe. Ten duet pokazał nową jakość w polskiej radiofonii komercyjnej i cieszę się, że wkrótce swój potencjał będzie wykorzystywał we współpracy z nami – powiedział Bogusław Potoniec, Dyrektor Programowy Grupy Time.

Wojewódzki i Figurski przez cztery lata współpracowali z Antyradiem, gdzie prowadzili poranne pasmo, stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnym i na pewno najbardziej kontrowersyjnym duetem radiowym. Figurski był też dyrektorem programowym Antyradia. Kuba Wojewódzki ma w TVN swój autorski program.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: EAST NEWS/Agensja SE/Piotr Bławicki