Konsekwencje pandemii. "Wskazówki turystycznego zegara cofnęły się o 30 lat"

Autor:
katke
Źródło:
PAP

Według najnowszej analizy turystyka we Włoszech cofnęła do poziomu sprzed 30 lat. Dotknięta ciężkim kryzysem branża apeluje o wsparcie finansowe.

Turystyka we Włoszech cofnęła się pod względem liczby klientów i przychodów o 30 lat - podkreślono w przedstawionej w sobotę analizie.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

78 milionów mniej turystów

Rok 2020 został zamknięty mniejszą o 78 milionów liczbą turystów przybyłych do Włoch. Do tych strat należy dodać także to, że 36 milionów Włochów nie wyjechało za granicę. Takie dane podała federacja firm turystycznych.

- Wskazówki turystycznego zegara cofnęły się o 30 lat - ocenił prezes federacji Luca Patane. Zaapelował jednocześnie o skuteczne wsparcie finansowe dla branży.

- W przeciwnym razie to cały kraj, nie tylko nasz sektor, poniesie bardzo ciężkie konsekwencje tego stanu rzeczy - ostrzegł.

Straty poniesione z powodu restrykcji obowiązujących tylko w okresie świąteczno-noworocznym oszacowano wcześniej we Włoszech na 8,5 miliarda euro.

Koronawirus we Włoszech

Liczba potwierdzonych dotąd przypadków zakażenia we Włoszech wynosi około 2,2 miliona. Bilans zmarłych od początku pandemii w kraju w lutym wzrósł do 78 394.

Co najmniej 572 tysiące osób ma obecnie koronawirusa. Do tej pory we Włoszech zaszczepiono ponad 504 tysiące osób.

Autor:katke

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości