WizzAir zawiezie kibiców na Euro 2012?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24WizzAir nad Ukrainą już 11 lipca

Węgierskie linie lotnicze WizzAir, jako pierwszy tani przewoźnik, wchodzi na Ukrainę. Początkowo Ukraińcy będą mogli korzystać jedynie z połączeń wewnętrznych. Jednak już w przyszłym roku spółka zamierza uruchomić loty międzynarodowe.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 25 kwietnia. Pierwszy lot odbędzie jednak dopiero 11 lipca.

Centralnym lotniskiem taniego przewoźnika będzie główny ukraiński port lotniczy w Boryspolu pod Kijowem. Do Symferopola na Krymie będzie można latać 10 razy na tydzień, do Odessy - codziennie. Planowane są też połączenia z Charkowem i Zaporożem. Samolotem na Krym będzie można też się dostać bezpośrednio ze Lwowa.

Węgrzy liczą, że uda im się zachęcić Ukraińców do podróżowania samolotami. W tym roku liczy na ćwierć miliona pasażerów, a w przyszłym, kiedy już zostaną uruchomione połączenia międzynarodowe, cztery razy więcej. W 2012 roku liczba pasażerów ma sięgnąć 4,5 miliona, liczba połączeń wzrosnąć z siedmiu do 57.

Doleci czy nie?

W połowie kwietnia WizzAir miał problemy z częścią swoich lotów. Wielu zdenerwowanych pasażerów pisało na platformę Kontakt24 o odwołanych lotach i o braku jakichkolwiek informacji od władz przewoźnika. Oficjalnie loty, a przynajmniej ich część, odwoływane były z powodu złej pogody.

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24