Winiecki i Bratkowski do RPP?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESNie komentują i nie potwierdzają

Profesor Jan Winiecki i doktor Andrzej Bratkowski dostali od Platformy Obywatelskiej propozycje, by zasiąść w Radzie Polityki Pieniężnej - dowiaduje się nieoficjalnie TVN CNBC Biznes. Potencjalni kandydaci nie zaprzeczają, ani nie potwierdzają - i nie kryją, że byliby zainteresowani.

Kadencja obecnej Rady Polityki Pieniężnej upływa w styczniu i lutym 2010 roku. Wtedy to na kolejnych sześć lat zostanie wybranych dziewięciu jej nowych członków. Po trzech kandydatów wskażą Sejm, Senat i prezydent.

Do tej pory na giełdzie nazwisk pojawiali się m. in. prof. Zyta Gilowska, doradca prezydenta - Adam Glapiński, czy historyk prof. Wojciech Roszkowski, którzy mieliby być wskazani przez Lecha Kaczyńskiego.

Ludzie Platformy Obywatelskiej

Teraz, jak dowiaduje się TVN CNBC Biznes, swoich kandydatów zaczęła wskazywać rządząca koalicja. Według informacji stacji Andrzej Bratkowski byłby skłonny przyjąć tę propozycję, a Jan Winiecki mówił już publicznie, że jest zainteresowany pracą w RPP. - To stanowisko pozwoliłoby mi na kontynuowanie pracy naukowej - powiedział ekonomista w TVN CNBC Biznes.

Wcześniej Polska Agencja Prasowa podała, że innym kandydatem koalicji do Rady jest wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch. W rozmowie z TVN CNBC Biznes Elżbieta Chojna-Duch nie potwierdziła tej informacji, ale także jej nie zaprzeczyła.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES