Windows 7 napędza zyski Microsoftu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Windows 7 napędza zyski Microsoftu

Największy na świecie producent oprogramowania w II kwartale tego roku wypracował 4,5 miliarda dolarów zysku netto, czyli 51 centów na jedną akcję, To o 5 centów więcej niż oczekiwano i połowę więcej niż rok temu.

Od kwietnia do czerwca najwięcej przychodów przyniosła Microsoftowi sprzedaż systemów operacyjnych. Spółka podała, że od wprowadzania w październiku systemu Windows 7 na całym świecie sprzedano 175 milionów jego licencji. Przyniosło to łącznie 3,1 miliarda dolarów.

Ogółem przychody giganta z Redmont wzrosły o 22 procent, osiągając sumę 16 miliardów dolarów. Dało to zysk w wysokości 4,5 miliarda dolarów - o 48 proc. wyższy, niż rok wcześniej.

Obciążeniem dla spółki ciągle jest natomiast wyszukiwarka Bing, która przyniosła prawie 700 milionów straty operacyjnej. Straciły też działy odpowiedzialne za sprzedaż konsoli do gier Xbox oraz oprogramowania do telefonów komórkowych. Microsoft chwali się natomiast sukcesami na rynku oprogramowania dla dużych firm, twierdząc, że wyprzedził Oracle w dziedzinie systemów baz danych.

Źródło: TVN CNBC Biznes, dpa

Źródło zdjęcia głównego: TVN24