Windows tnie ceny, o 70 proc. Chce pokonać Apple i Google

Najnowsze

YouTubeWindows 8 ma być tańszy dla niektórych producentów

Microsoft tnie ceny systemu Windows 8.1 o 70 proc. dla producentów tanich komputerów i talbetów. W ten sposób producent podejmuje walkę z Apple i Google - informuje Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do projektu.

Producenci mają otrzymywać licencję systemu za 15 dolarów i instalować go na urządzeniach, które w sprzedaży detalicznej nie będą kosztować więcej niż 250 dolarów. Zwykła opłata za system wynosiła 50 dolarów.

Zniżki mają dotyczyć wszystkich produktów, które spełniają limity cenowe, bez ograniczeń w wielkości i typie urządzenia.

Ostra walka

Konkurencja ze strony Apple i Google spowodowała spadek przychodów Microsoftu w czwartym kwartale ubiegłego roku. Oferując zachęty dla producentów Microsoft może zwiększyć swój udział w rynku tabletów.

Pod wodzą nowego szefa - Staya Nadella - Microsoft dąży do przyspieszenia rozwoju i wprowadzenia nowych urządzeń. Rzecznik firmy odmówił komentarza.

Na początku lutego Microsoft poinformował, że sprzedał ponad 200 mln licencji na Windows 8. Program trafił do sprzedaży w październiku 2012 roku.

Autor: mn / Źródło: bloomberg.com

Źródło zdjęcia głównego: YouTube