Wiesław Szczuka wiceministrem finansów

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wiesław Szczuka znów wiceministrem finansów

Premier Donald Tusk powołał Wiesława Szczukę na stanowisko wiceministra finansów - podał resort finansów. Dla Szczuki ta nominacja to powrót na funkcję wiceministra, ostatnio był doradcą zarządu BRE Banku.

Jak powiedziała rzeczniczka resortu Magdalena Kobos, nowy wiceminister został powołany w czwartek i już urzęduje, jednak nie wiadomo jeszcze jakie będą jego obowiązki. - Jeszcze nie ma podziału kompetencji. Wstępnie mogę potwierdzić, że wiceminister będzie się zajmował rachunkowością i audytem, ale nie jest to prawdopodobnie pełna lista jego kompetencji - powiedziała rzeczniczka.

Wiesław Szczuka ma 56 lat. Podsekretarzem stanu w ministerstwie finansów był w latach 2004-2005, w rządach Marka Belki i Kazimierza Marcinkiewicza. Zajmował się wtedy długiem publicznym.

Wcześniej był dyrektorem departamentu oraz doradcą ministra w tym resorcie. Współorganizował pierwsze zagraniczne emisje polskich obligacji skarbowych, uczestniczył w negocjacjach dotyczących restrukturyzacji polskiego długu. Był też przedstawicielem Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Od 2006 roku związany z BRE Bankiem, najpierw jako główny ekonomista, później doradca zarządu. Od kilku tygodni po rynku krążyły plotki o odejściu Wiesława Szczuki do sektora publicznego.

Szczuka był też m.in. pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Handlu Zagranicznego SGH, zasiadał w radach nadzorczych Banku Handlowego w Warszawie, Banku Gospodarstwa Krajowego i PZU. Pełnił także funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego oraz Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.

Źródło: TVN CNBC Biznes, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24