Najnowsze

Wielkie staniki za unijne pieniądze

Najnowsze


Sklep z bielizną w nietypowych rozmiarach to jeden z pomysłów na firmę, który otrzymał dotację w drugiej edycji projektu, „Pomysł na biznes = własna firma” współfinansowanego przez Unię Europejską. Otworzyła go w Polkowicach pani Joanna Arciszewska, która poza dostanie w sumie prawie 50 tys. zł.

Informację o pomyśle na biznes pani Joanny dostaliśmy od Urzędu Gminy w Polskowicach. - Jest to sklep z bielizną, ale jeden z niewielu w regionie, gdzie można kupić biustonosz o miseczce J. Kobiety o bardzo dużym, bądź bardzo małym biuście, mają problemy z kupnem bielizny. Chcę im doradzać i oferować produkty o nietypowej skali rozmiarowej – mówi, cytowana w informacji prasowej urzędu, Joanna Arciszewska.

Pani Joanna otrzymała wsparcie w wysokości 40 tys. zł. na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przez pół roku będzie też mogła liczyć na wsparcie pomostowe w wysokości 1126 zł miesięcznie, za które może opłacić składkę ZUS czy ponieść koszty reklamy. Takie same wsparcie otrzymały pozostałe cztery osoby w II edycji projektu i pięć osób z I edycji. Wśród nich jest m.in. osoba, która zamierza otworzyć hotel dla psów i koni. Z powodzeniem prowadzą już działalność osoby objęte projektem, które otrzymały dotację w I edycji projektu. Łącznie dotację przyznano 10 osobom, które dzięki swojej kreatywności potrafiły znaleźć pomysł na własną firmę.

Źródło: tvn24.pl