Wielki sukces małej firmy z Olsztyna. Sprzedadzą Dellowi 5 tys. drukarek 3D

Najnowsze

Omni3D, CB-Printer, Luca Perencin, Michał Kubiak, TVN24Drukowanie 3d to przyszłość?

Olsztyńska firma Zortrax dostarczy 5 tys. drukarek 3D firmie Dell. Firmy podpisały zamówienie w tej sprawie - informuje serwis TechCrunch. Dodaje, że to największe jak do tej pory zamówienie na nieprzemysłowe drukarki 3D.

- Dell był z nami w kontakcie jeszcze podczas naszego uczestnictwa w programie Kickstarter. Wówczas nie byliśmy w stanie przygotować dla nich poważnej biznesowej oferty, ponieważ nasza produkcja była ograniczona - mówi szef Zortraksu Rafał Tomasiak.

- Teraz sytuacja jest inna. Jesteśmy gotowi, żeby przyjmować duże zamówienia - zapewnia.

Drukarki mają trafić do oddziałów Dell w środkowej i wschodniej Azji.

Duże zamówienie

- Szczerze mówiąc byliśmy zaskoczeni, że jakaś firma, nawet taka jak Dell chce złożyć tak duże zamówienie. Ale zdaliśmy sobie sprawę, jak wiele drukarek używamy w naszym biurze. Dla projektanta, który drukuje wiele prototypów lepiej jest skorzystać z 10 mniejszych drukarek na jednym biurku, które działają jednocześnie, niż jednej dużej mogącej wyprodukować więcej elementów - podkreśla Tomasiak. Kickstarter to amerykański serwis wspierający startupy. Opiera się na idei crowdfundingu, czyli finansowaniu projektów za pomocą małych kwot wpłacanych przez wiele osób.

Polska firma postarała się o finansowanie właśnie w ten sposób. Drukarki produkowane przez Zortraks kosztują po 1,9 tys. dolarów każda. Projektowane i programowane są w Polsce, ale powstają w Hongkongu. CZYTAJ WIĘCEJ - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O DRUKARKACH 3D

Autor: mn//bgr / Źródło: techcrunch.com

Źródło zdjęcia głównego: zortrax.com