Wielki bank zaskoczył wynikami

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24JP Morgan dobrze sobie radzi

W pierwszym kwartale 2009 roku amerykański bank JP Morgan Chase odnotował 2,1 mld dol. zysku netto, co w przeliczeniu na pojedynczą akcję daje 0,40 dol. Rynek spodziewał się wyniku gorszego o jedną czwartą.

W analogicznym okresie 2008 roku wynik netto drugiego największego banku w Stanach Zjednoczonych wyniósł 2,4 mld dol. Łączne przychody instytucji wyniosły w pierwszych trzech miesiącach tego roku 26,9 mld dol. - Oni wykorzystują maksymalnie swoją pozycję w każdym z prowadzonych biznesów. Ciągle są otwarci na rynek i kontynuują agresywną politykę kredytową i marketingową - powiedział Jason Goldberg, analityk banku Barclays w Nowym Jorku.

Eksperci podkreślają, że JP Morgan zyskał też dużo na przejęciu rok temu, z pomocą amerykańskiego rządu, jednego ze swoich głównych konkurentów w pionie inwestycyjnym - banku Bear Stearns, którego astronomiczne zaangażowanie w ryzykowne aktywa doprowadziło do bankructwa. Z kolei przejęcie Washington Mutual we wrześniu ubiegłego roku umocniło pozycję banku w sektorze detalicznym.

Źródło: bloomberg.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24