Wielka piramida finansowa zlikwidowana. W USA

Najnowsze

sxc.huFirma z Karoliny Północnej przejeła ponad 600 milionów USD od klientów za pośrednictwem strony internetowej

Firma z Karoliny Północnej, która przyjmowała pieniądze od klientów za pośrednictwem strony internetowej, okazała się wielką piramidą finansową na krawędzi upadku. Sąd - na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd (SEC) - zamroził jej aktywa.

Właścicielowi firmy Rex Venture Group postawiono zarzut oszustwa. Gazeta "Wall Street Journal" poinformowała w piątek, że zgodził się on zapłacić 4 miliony dol. grzywny i zrzec się prawa do aktywów firmy.

Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń inwestorów. Według SEC firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com.

Punkty wymieniane na pieniądze

Klientom oferowano zarabianie m.in. na udziałach w nierejestrowanych kontraktach inwestycyjnych, za które dostawali "nagrody" - punkty, które można było wymieniać na pieniądze. SEC ustaliła, że większość zysków wypłacanych przez ZeekRewards pochodziła ze środków, otrzymywanych od nowych inwestorów. Strona ZeekRewards.com zniknęła w piątek z internetu.

Autor: MAC//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu