Najnowsze

Większe inwestycje OFE za granicą

Najnowsze

TVN24.plMinisterstwo zwiększy limity inwestycji na rynkach zagranicznych dla OFE

- Ministerstwo Finansów rozważa możliwość podniesienia limitów inwestycji na rynkach zagranicznych dla OFE, ale tylko dla nowych środków, które napłyną do funduszy - poinformowała Katarzyna Zajdel-Kurowska, wiceminister finansów.

- W Ministerstwie Finansów prowadzimy analizy nad możliwością zwiększenia limitów inwestycji na rynkach zagranicznych, jakie mogą prowadzić OFE - powiedziała Zajdel-Kurowska na posiedzeniu sejmowej komisji finansów.

Dodała, że Komisja Europejska zarzuca Polsce łamanie zasady swobodnego przepływu kapitału w związku z nałożeniem na OFE zbyt niskich limitów.

- Nie są w tej chwili opracowywane żadne plany, które zniosłyby całkowicie limity inwestycyjne dla OFE, natomiast rozważamy możliwość podniesienia tych limitów, ale tylko dla nowych środków, które napłyną do funduszy - powiedziała.

Obecnie limit inwestycji w zagraniczne papiery dla OFE wynosi 5 proc.

Spadki OFE Tymczasem aktywa otwartych funduszy emerytalnych spadły w styczniu o 3,9 proc. do 134,6 mld zł, a wartość spadków była rekordowa i przekroczyła 5,5 mld zł. Poprzedni duży spadek aktywów miał miejsce w listopadzie 2007 r. i wyniósł 4,4 mld zł.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości