Wiedźmin 2 poszedł jak burza

Najnowsze

thewitcher.comWiedźmina 2 kupowano w ciemno - w 150 tysiącach egzemplarzy

Gracze - i wielbiciele Geralta z Rivii, postaci stworzonej przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego - w ciemno kupowali "Wiedżmina 2". Jeszcze w przedsprzedaży grę zamówiło 150 tysięcy osób, o połowę więcej niż oczekiwał wydawca.

- Naszym ambitnym celem było osiągnięcie 100 tysięcy sztuk zamówionych w przedsprzedaży. Przekroczenie 150 tysięcy jest wyśmienitym wynikiem i bardzo dobrze rokuje, jeśli chodzi o przyszłą sprzedaż gry – cieszy się prezes Optimusa Adam Kiciński. W jego opinii to jeden z najlepszych wyników uzyskany w ostatnich latach wśród gier PC.

Grupa Optimus - wydawca gry - podała, że "Wiedźmin 2" zajmuje obecnie m.in. drugie miejsce na liście bestsellerów największej światowej platformy cyfrowej dystrybucji - Steam, a także czołowe miejsca w sklepach Amazon w kategorii PC Games. Premiera "Wiedźmina 2" miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek.

Według analityków DI BRE, "Wiedźmin 2" może w ciągu trzech lat przynieść Optimusowi ok. 150 mln zł zysku na poziomie operacyjnym. Zakładają oni, że wartość przychodów ze sprzedaży gry ma przekroczyć 195 mln zł.

Obie części gry "Wiedźmin" są oparte na serii bestsellerowych opowiadań i powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Optimus miał 4,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 0,89 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 15,76 mln zł wobec 0,23 mln zł rok wcześniej. Dane nie są porównywalne, ponieważ przed rokiem Optimus praktycznie nie prowadził działalności operacyjnej. Dopiero w trakcie zeszłego roku rozpoczął konsolidację wyników przejętej grupy CD Projekt. Spółka zapowiada, że w III kw. bieżącego roku zmieni swą nazwę na CD Projekt.

Źródło: ISB

Źródło zdjęcia głównego: thewitcher.com