Wiedźmin 2 na konsole w USA idzie jak woda

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBCAdam Kiciński nie chce prognozować sprzedaży Wiedźmina 2

Zamówień wersji konsolowej gry w samych Stanach Zjednoczonych mamy siedem razy więcej, niż w tym samym okresie mieliśmy na wersję Wiedźmina 2 na komputery stacjonarne - mówił w TVN CNBC Adam Kiciński, szef firmy CD Projekt Red, która stworzyła grę. Polska gra znalazła się na pierwszym miejscu rankingów najchętniej kupowanych gier komputerowych księgarni internetowej Amazon w USA i Wielkiej Brytanii. W przedsprzedaży sprzedano 100 tysięcy sztuk gry. Gra miała premierę we wtorek 17 kwietnia.

- Jest to wynik fenomenalny - powiedział w TVN CNBC Kiciński. Dodał, że do sukcesu gry przyczyniła się bardzo dobrze przeprowadzona kampania reklamowa. - Udało nam się przeprowadzić kampanię tak, jak chcieliśmy. Tytuł jest wszędzie widoczny - powiedział Kiciński.

Nie chciał jednak mówić nic o prognozach sprzedaży gry w wersji konsolowej w najbliższym czasie. Analitycy szacują, że Wiedźmin 2 może osiągnąć sprzedaż nawet 800 tysięcy sztuk. - Na razie nie podajemy prognoz. Jednak nie jest to cyfra, która nas jakoś peszy, tzn. jest to w naszym zasięgu - powiedział Kiciński.

Sukces i co dalej?

Kiciński odpowiadając na pytanie, czy firma zamierza rozwinąć wersję gry na PlayStation 3, odpowiadał, że technicznie firma jest gotowa do stworzenia takiej wersji gry, jednak na razie chce skupić się na sprzedaży wersji na konsole firmy Microsoft. - Za wcześnie, żeby na ten temat mówić - tłumaczy Kiciński.

Ponad 3 mln sprzedanych sztuk

Do tej pory na całym świecie sprzedano 3,2 mln egzemplarzy obydwu wersji gry. Gra Wiedźmin oparta jest na książce Andrzeja Sapkowskiego pod tym samym tytułem. Opowiada historię człowieka, który dysponując ponadludzkimi możliwościami, walczy z potworami atakującymi ludzi. Historia toczy się w nie określonej dokładnie przeszłości.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC