Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: "Putin jak Hitler", Iran karze za bycie "Happy"

Najnowsze

Książę Karol miał powiedzieć, że "Putin robi teraz to samo, co robił Hitler"

BBC poinformowało w środę, że książę Karol miał porównać poczynania prezydenta Rosji Władimira Putina do niektórych działań nazistów. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się m.in. czy wpadka brytyjskiego następcy tronu skończy się międzynarodowym skandalem. Opowiemy także, dlaczego w Iranie nie wolno być "Happy".

Według korespondenta BBC przy Dworze Królewskim Petera Hunta wypowiedź księcia była "nieplanowanym wypadem w złożoną kwestię międzynarodową". "Stronnicy księcia będą argumentować, że jego poglądy współbrzmią ze zdaniem tych, którzy są zaszokowani działaniami prezydenta Putina na Ukrainie. Krytycy są zdania, że przyszłego monarchę powinno być widać, a nie słychać" - pisze BBC.

"Biznes dla Ludzi"

W programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20 Paweł Blajer wraz z ekspertami odpowie na pytania jak przekazać pamiątkę rodzinną kiedy spadek jest zadłużony, jak zwiększyć sprzedaż i pozyskać nowych klientów wykorzystując do tego pogodę oraz wyjaśni na czym polega odpowiedzialność materialna pracownika.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21 zastanowimy się czy wypowiedź księcia Karola, w której padło porównanie działań Putina do tego co robili hitlerowcy okaże się skandalem? Czy to tylko jednorazowa emocjonalna wypowiedź, czy może coś więcej? Rozmówcami Bartosza Węglarczyka będą Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas or dr Wioletta Wilk-Reguła z Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych w Łodzi.

W programie eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie co czeka Unię Europejską po zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z opublikowanego dzisiaj przez EU Observer sondażu wynika, że nieznaczną przewagą głosów wygra centroprawica. Naszymi gośćmi będą dr Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Rafał Wolnicki z tygodnika internetowego kulturaliberalna.pl

"24 godziny"

W programie "24 godziny" odwiedzimy Iran, gdzie grupa nastolatków nakręciła film do piosenki Pharella Williamsa "Happy" i... została aresztowana za zepsucie i obrazę moralności. Szef teherańskiej policji Hossein Sajedinia stwierdził, że zamieszczony w Internecie film był wulgarny i godził w "publiczną czystość", głownie z powodu "nieobyczajnie" ubranych kobiet i ich przebywania w towarzystwie niespokrewnionych z nimi mężczyzn.

Opowiemy także o Edwardzie Snowdenie, który stał się bohaterem... komiksu. "Beyond: Edward Snowden" to afera szpiegowska i biografia w jednym. Opowiada o życiu Snowdena odkąd ten skończył 19 lat. Prowadzi czytelnika przez jego pracę dla NSA i aferę PRISM, która zapewniła mu na zawsze miejsce w historii.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat