Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: po wizycie Obamy i święto naszej wolności

Najnowsze

Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat będziemy komentować zakończoną dzisiaj dwudniową wizytę Baracka Obamy w Polsce. Przeniesiemy się również na Kubę, żeby podpatrzeć jak toczy się życie pod władzą komunistycznej dyktatury. Z problemami prawnymi będzie się zmagał Paweł Blajer.

W programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20 Paweł Blajer wraz z ekspertami wyjaśni ile przysługuje nam urlopu i jaki należy nam się ekwiwalent za niewykorzystane dni. Odpowie również na pytanie co zrobić w przypadku błędnej recepty oraz opowie o różnicach w stawkach VAT na napoje z naparem kawowym i ekstraktem kawowym.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21 Bartosz Węglarczyk zapyta swoich gości o komentarze dotyczące wizyty Baracka Obamy w Warszawie. Prezydent USA, podczas wystąpienia na placu Zamkowym w czasie oficjalnych obchodów 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku, chwalił przemiany, które dokonały się w Polsce. - Władze komunistyczne sądziły, że uprawomocnią swoje rządy i osłabią opozycję, a tymczasem miliony Polaków poszły od urn. Po przeliczeniu głosów okazało się, że wolność odniosła miażdżące zwycięstwo - zaznaczył Obama.

"24 godziny"

O godz. 22 w programie "24 godziny" przedstawimy kalendarium wydarzeń z 1989 roku. Przypomnimy także wydarzenia z 6 czerwca 1944 roku. Tego dnia odbyło się lądowanie wojsk aliantów zachodnich na pięciu plażach Normandii. Alianci napotkali zaciekły opór wojsk niemieckich. Ocenia się, że podczas D-Day oraz późniejszych trzech miesięcy zaciętych walk o kontrolę nad Normandią zginęło lub zostało rannych 215 tys. alianckich żołnierzy oraz podobna liczba żołnierzy niemieckich. Opanowanie północnej Francji otworzyło jednak aliantom drogę na Paryż, a później na Belgię, Holandię i Niemcy.

W programie przeniesiemy się również na Kubę, gdzie pokażemy jak żyje się w jednym z ostatnich krajów z komunistycznym systemem.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat