Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: Obama w Europie, brutalny gwałt w Indiach

Najnowsze


Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat powiemy o zbliżającej się wizycie prezydenta USA Baracka Obamy w Europie i Polsce, zastanowimy się też, jak dalej będzie postępować prywatyzacja podboju kosmosu. Problemy prawne rozstrzygnie Paweł Blajer.

"Biznes dla ludzi"

W programie "Biznes dla ludzi" o godz. 20.00 Paweł Blajer odpowie na pytanie, jak najlepiej przekonać inwestora do sfinansowania naszego pomysłu na biznes.

A po za tym zapytamy, jak najkorzystniej rozliczyć się z fiskusem jeśli mamy do wynajęcia pokój lub apartament na wakacje; czy gdy dostajemy wezwanie do sądu należy nam się dzień wolny w pracy i czy będzie on płatny oraz kiedy spadkobierca staje się właścicielem rzeczy zapisanych w testamencie.

"Świat"

Coraz bliżej wizyty Baracka Obamy w Europie, w tym w Polsce i jego spotkania przy tej okazji z Petro Poroszenką, wybranego na prezydenta Ukrainy. Jak przy tej okazji umocnić znaczenie Polski w świecie? Gościem programu "Świat" o godz. 21.00 będzie Jan Rokita, komentator TVN24 Biznes i Świat.

W programie także Spacex, który pokazuje nową kapsułę do lotów kosmicznych oraz Virgin Galactic, który ma zgodę władz lotniczych USA na turystyczne loty w kosmos. Jak dalej będzie postępować prywatyzacja podboju kosmosu i czy kosmiczna turystyka staje się kolejnym przejawem technologicznego postępu ludzkości – a może jest tylko niepotrzebną ekstrawagancją bogatych?

Gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą Jarosław Jaworski ze Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego i dr Krzysztof Ziołkowski z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" o 22.00 powiemy m. in. o kolejnych wydarzenia w związku z gwałtem na dwóch nastolatkach w Indiach. Ciała dziewczyn, ofiar zbiorowego gwałtu, zostały powieszone przez sprawców zbrodni na drzewach. Ofiarami brutalnych gwałcicieli padły dwie nastolatki w wieku 14 i 16 lat. Ich zabójstwo wywołało we wsi Katra Sadatganj (indyjska prowincja Utar Pradeś) gwałtowne protesty.

Powiemy też o pogrzebie gen. Wojciecha Jaruzelskiego. W piątek na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbył się pogrzeb generała. Pogrzeb odbył się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Uroczystości towarzyszyły gwizdy i okrzyki przeciwników pochówku autora stanu wojennego na tym cmentarzu.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat