Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: mundial w cieniu protestów, Lewandowski w obronie dzieci

Najnowsze

youtube.com/UNICEFPLRobert Lewandowski bierze udział w kampanii UNICEF

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat zapytamy, dlaczego w Brazylii, kraju gdzie futbol jest religią ludzie protestują przeciwko mundialowi, pokażemy też Roberta Lewandowskiego, który bierze udział w akcji UNICEF. Problemy prawne wyjaśni Paweł Blajer.

"Biznes dla ludzi"

W programie "Biznes dla ludzi" o godz. 20.00 Paweł Blajer wraz z ekspertem podatkowym zajmie się podatkami, które musimy zapłacić w przypadku wygranych w kasynie, Lotto , konkursie organizowanym przez producenta lub sieć handlową.

W programie zajmiemy się także tym jak odzyskać przedpłatę, zaliczkę, zadatek, jeśli nie dostajemy obiecanego towaru lub usługi. Zastanowimy się też, czym różni się zaliczka od zadatku i od przedpłaty.

"Świat"

W programie "Świat" o 21.00 zapytamy, dlaczego w Brazylii, kraju gdzie futbol jest religią ludzie protestują przeciwko Mundialowi. Zastanowimy się też, dlaczego gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 szuka się "z łapanki", po tym jak kandydatury wycofały Monachium, Sztokholm i Kraków. Czy można mówić o zmierzchu wielkich imprez sportowych?

Między innymi o to zapytamy Mirosława Żukowskiego z "Rzeczpospolitej" i Adama Godlewskiego z "Piłki Nożnej".

W programie także wrócimy do słów prezydenta USA Baracka Obamy powiedział, że nieuregulowanie kwestii dostępu do broni to największa "frustracja" jego prezydentury. Czy po kolejnej strzelaninie w szkole Ameryka jest wreszcie gotowa ograniczyć jej posiadanie? O tym Bartosz Węglarczyk porozmawia z Andrzejem Czumą.

"24 godziny"

Z kolei w programie "24 godziny" pokażemy Roberta Lewandowskiego, który bierze udział w akcji UNICEF "Los dzieci podczas kryzysów humanitarnych".

Będziemy też w Londynie, który został sparaliżowany przez strajk taksówkarzy. Powiemy także o konsekwencjach uwolnienia rynku narkotyków w niektórych stanach USA. Kolorado poinformowała właśnie, że sprzedaż narkotyków jest dla stanu opłacalna.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com/UNICEFPL