Więcej samolotów na Wyspy Brytyjskie

Najnowsze

TVN24Pasażerowie jeszcze w tym roku będą mogli dolecieć w więcej miejsc na Wyspach

Od jesienno-zimowego sezonu turystycznego między Wielką Brytanią i Irlandią, a Polską będzie działać 486 tras lotniczych obsługiwanych przez tanie linie. To o 10 więcej niż obecnie - doliczyła się Polska Organizacja Turystyczna w Londynie.

Tanie linie Ryanair i Easyjet juz jesienią uruchomią osiem nowych połączeń z Polską. W wiosennym sezonie dojdą dwie nowe trasy, które będzie obsługiwał Wizzair.

- Dzięki tanim przewoźnikom Polska staje się krajem coraz szerzej dostępnym, a brytyjscy i irlandzcy turyści mogą docierać do coraz ciekawszych miejsc - napisało londyńskie biuro Polskiej Organizacji Turystycznej w komunikacie dla touroperatorów.

Od 29 października Ryanair będzie latał dwa razy w tygodniu z Liverpoolu do Łodzi i Bydgoszczy, zaś od 8 listopada trzy razy w tygodniu z lotniska w East Middlands (obsługującego Derby, Leicester oraz Nottingham) do Poznania.

Easyjet uruchomi w październiku br., obsługiwaną trzy razy w tygodniu, trasę: Bristol-Warszawa, a w listopadzie cztery kolejne połączenia: Bournemouth-Kraków (trzy razy w tygodniu), Bristol-Gdańsk, Edynburg-Gdańsk (po trzy loty na tydzień) oraz Edynburg-Kraków (cztery razy w tygodniu).

Węgierski przewoźnik Wizzair od lutego 2008 roku będzie latał dwa razy w tygodniu na trasie między Doncaster-Sheffield (Robin Hood Airport) - a Wrocławiem i Poznaniem.

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24