Więcej Hiltonów w Polsce

Najnowsze

sxc.huPolska będzie miała więcej hoteli Hilton

Sieć hotelowa Hilton coraz uważniej przygląda się Polsce. W połowie 2010 roku ma zamiar ma otworzyć w Gdańsku swój nowy pięciogwiazdkowy hotel. Będzie to już trzeci hotel tej firmy w Polsce, a sieć zapowiada budowę kolejnych.

Przedstawiciele Hilton Hotels Corporation, firmy Jan Wójcikiewicz Hotele oraz władz Gdańska ogłosiły w środę, że Hilton Gdańsk powstanie w centrum miasta, przy Targu Rybnym nad Motławą.

Jan Wójcikiewicz, prezes i właściciel firmy, która będzie właścicielem Hilton Gdańsk, zapewnia, że w obiekcie będzie 150 pokoi gościnnych. Hotel będzie oferował 700 m kw. powierzchni rekreacyjnej, m.in. przeszklony basen na dachu i taras plażowy. Będzie też dysponował ponad 1000 m kw. powierzchni konferencyjno-bankietowej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował, że w ubiegłym roku miasto odwiedziło prawie 5,5 mln gości. - Do tej pory nie mamy hotelu żadnej z największych globalnych sieci - dodał.

Wiceprezydent Hilton Hotels w Europie Środkowo-wschodniej Ulrich Widmem zapewnił w środę w Gdańsku, że w najbliższych pięciu latach firma zamierza mieć w Polsce 20 hoteli, głównie w największych miastach.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu