Widzisz absurd - dzwoń!

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC Biznes / fot. Kontakt TVN24Nierzadko oznaczenia wprowadzają kierowców w osłupienie

Kierowco, widzisz absurd na drodze - dzwoń. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce likwidować oznaczenia wprowadzające kierowców w osłupienie. W tym celu uruchomiono nawet specjalną infolinię. Z pomocą pospieszyli też nasi internauci, którzy w miniony weekend wręcz zasypali skrzynkę Kontakt TVN24 zdjęciami kuriozalnych znaków drogowych.

Dotychczas znaleziono już 200 takich miejsc. Generalna Dyrekcja liczy na więcej. Jeśli zauważymy kolejny drogowy absurd - dzwońmy do centrum monitoringu pod nr 0-22 375-86-96 lub do wojewódzkiego oddziału Dyrekcji.

- Jeśli jakieś niefortunne oznakowanie drogi zdenerwuje kierowcę lub wzbudzi jego podejrzliwość - niech dzwoni na naszą infolinię - apelował na antenie TVN CNBC Biznes Lech Witecki, p.o. dyrektora GDDKiA.

Witecki poinformował, że audytorzy z GDDKiA wyjechali w teren. Dokonają, wraz z policją, przeglądu dróg na terenie całego kraju. Gdzie uznają to za konieczne, zostaną dokonane zmiany w oznakowaniu dróg.

Szef Dyrekcji - jak twierdzi - jest bardzo zadowolony z tej akcji, bo w rezultacie - "zmian było bardzo dużo". Przyznał jednak, że taka ilość "drogowych absurdów" dowodzi, że GDDKiA "nie była doskonała, w tym, co robiła".

Kierowco, tą droga nie jedź!

Ale to nie koniec ułatwień dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała mapę z rekomendacjami, które drogi lepiej ominąć podczas wakacyjnych podróży. 455 punktów na mapie, gdzie zaznaczono utrudnienia na drogach, ma ustrzec kierowców przed korkami.

Lech Witecki, p.o. dyrektora GDDKiA, mówi o mapie z rekomendacjami (TVN CNBC Biznes)TVN CNBC BIZNES

- To efekt tych 100 przetargów na remonty i budowy dróg - podkreślił w TVN CNBC Biznes Lech Witecki. Jak dodał, obecny rok jest wyjątkowy pod względem nie tylko ilości rozpoczętych remontów dróg, ale także rozpoczętych prac budowlanych.

Mapa z utrudnieniami drogowymi na Zumi.pl

mon/sk

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC Biznes / fot. Kontakt TVN24