Wicepremier obiecuje żonom emerytury

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Gosiewski: Emerytury z gwarantowanym okresem wypłaty będą dziedziczone bez względu na ich wysokość

Emerytury z gwarantowanym okresem wypłaty będą dziedziczone, bez względu na ich wysokość - zapewnia na antenie TVN24 wicepremier Przemysław Gosiewski.

W ten sposób wicepremier Gosiewski zdementował dzisiejsze doniesienia "Gazety Wyborczej”, że emerytury z 10-letnim okresem wypłat nie będą dziedziczone, jeśli będą niższe od emerytury minimalnej, która teraz wynosi niecałe 600 zł. Taki warunek będzie obowiązywał tylko w przypadku emerytury małżeńskich. Według "Gazety Wyborczej" rząd już po zakończeniu prac zespołu do spraw ubezpieczeń społecznych wprowadził zmiany.

Prawie dwa tygodnie temu wicepremier stwierdził, że najpóźniej w ciągu tygodnia zapadnie decyzja, czy emerytury małżeńskie będą włączone do rządowego projektu o emeryturach kapitałowych. Takie rozwiązanie oznaczałoby dla kobiet możliwość dziedziczenia po mężu emerytury z OFE. - Myślę, że najpóźniej w ciągu tygodnia będziemy gotowi do jednoznacznej odpowiedzi, czy emerytury małżeńskie będą włączone do rządowego projektu o emeryturach kapitałowych - powiedział Gosiewski. Dodał, że w tej sprawie rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Według wicepremiera, istnieje "istotne uzasadnienie" dla emerytur małżeńskich, ponieważ - jak podkreślił - dotyczą one rodzin, w których mężczyzna pracuje, a kobieta zajmuje się wychowaniem dzieci.


Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24