Wiceminister skarbu o Ostachowiczu: Znajomość z Tuskiem? "Szukamy najlepszych"

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatWiceminister skarbu: Ostachowicz to dobry fachowiec

Igor Ostachowicz, do niedawna jeden z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska, został w środę członkiem zarządu PKN Orlen. - To dobry fachowiec, który byłby pożądany w niejednej spółce - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu.

Według MSP Ostachowicz, który od 2007 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu, a od roku 2010 r. sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wzmocni zarząd PKN Orlen w zakresie komunikacji korporacyjnej i będzie odpowiadał m.in. za pozyskiwanie funduszy rozwojowych.

Pożądany

- Igor Ostachowicz jest dobrym fachowcem, który byłby pożądany w niejednej spółce. Jego wybór wynika z tego, że spółki Skarbu Państwa poszukują najlepszych osób do pracy w zarządach - powiedział Gawlik.

Jak dodał wiceminister, Ostachowicz uczestniczył w dużych projektach i pracował nie tylko dla Skarbu Państwa. - Był dobry w tym co robił, a ja dla spółek Skarbu Państwa poszukuje dobrych ludzi - zaznaczył Gawlik.

Na pytanie reportera TVN24 Biznes i Świat o znajomość Ostachowicz z byłym premierem Donaldem Tuskiem Gawlik odpowiedział, żeby "nie szukać drugiego dna".

Naftowy gigant

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej i jednym z największych w Europie. Posiada m.in. spółki zależne w Niemczech, Czechach i na Litwie, a także w Kanadzie. Skarb Państwa ma 27,52 proc. akcji PKN Orlen, ING OFE - 9,35 proc., Aviva OFE - 7,01 proc., a pozostałe 56,11 proc. akcji należy do innych akcjonariuszy instytucjonalnych oraz indywidualnych.

Autor: ToL / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat