Wiceminister ekspresowo uwalnia gospodarkę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESWiceminister gospodarki Adam Szejnfeld

Wiceminister gospodarki chce w ciągu dwóch tygodni przesłać do Sejmu projekty zmian ustaw o swobodzie działalności gospodarczej oraz o partnerstwie publiczno-prywatnym. Mityczne już "jedno okienko" dla przedsiębiorców ma pojawić się w ciągu 2008 roku.

Adam Szejnfeld powiedział w radiu PIN, że w prawie dotyczącym swobody działalności gospodarczej trzeba m.in. zmienić zasady zawieszania działalności i zmniejszyć zakres reglamentacji niektórych dziedzin działalności gospodarczej.

Wiceminister zadeklarował także, że zrobi wszystko, by w 2008 roku wprowadzić jedno okienko, w którym przedsiębiorcy mogliby m.in. rejestrować działalność gospodarczą.

Szejnfeld zapewnił, że koalicja PO i PSL przygotuje pakiet ustaw "dotyczący wszystkich dziedzin życia publicznego związanego z gospodarką". Mają one dotyczyć głównie uproszczenia prawa dla przedsiębiorców. Dodał, że podpisał już pismo zgłaszające ok. 25 projektów ustaw, które mają być opracowane w ciągu najbliższych miesięcy.

Zdaniem wiceministra, docelowo trzeba doprowadzić do zmiany systemu tworzenia prawa w Polsce. "Powinna się zmienić procedura regulaminowa w Sejmie i Senacie, by w przyszłości ktoś nie musiał naprawiać wcześniej uchwalonych błędów" - tłumaczył.

Wiceminister podkreślił, że przygotowywane są także propozycje uchylenia niektórych ustaw. Jak powiedział, jedną z pierwszych powinna być ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES