Najnowsze

WhatsApp broni się przed FBI. Zaczyna szyfrować wiadomości

Najnowsze


Komunikator WhatsApp został wyposażony w pełne szyfrowanie. Rozwiązanie oparte jest na systemie TextSecure. Zabezpieczenia stworzyła grupa no-profit Open Whisper Systems.

Aplikacja bije rekordy popularności, została juz pobrana ponad 500 milionów razy. Pozwala ona na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, dźwiękowych i zdjęć bez ponoszenia opłat tak jak w przypadku SMS-ów, czy MMS-ów. Aplikacja dostępna jest dla smartfonów pracujących na systemach firm Apple, BlackBerry, Windows Phone i Android.

FBI przeciw

Nowe rozwiązanie skrytykowały organy zajmujących się ściganiem przestępców, takie jak choćby FBI. Nowe szyfrowanie sprawi o wiele większe problemy w śledzeniu osób łamiących prawo.

- Sądzę że jest to największe wdrożenia zabezpieczenia typu end-to-end w historii – powiedział Moxie Marlinspike pracujący nad systemem TextSecure.

Firma zapowiada, że nowe zabezpieczenia będą jednymi z najlepszych jakie można spotkać w komunikatorach. - Szyfrowanie będzie tak dobre, że WhatsApp nie będzie w stanie odszyfrować wiadomości nawet na wezwanie sądu - pisze BBC News.

Według Petera Eckersleya, EFR dyrektora projektów technologicznych, rozwiązanie WhatsApp zapewni bezpieczeństwo wszystkich użytkowników internetu. W październiku Facebook zapłacił 22 miliardy dolarów za nabycie WhatsApp.

Autor: pp / Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości