Weekend w TVN24 Biznes i Świat: abdykacja króla Hiszpanii i niechciany mundial w Brazylii

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i ŚwiatOglądaj TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zajrzymy do Kijowa, gdzie Petro Poroszenko oficjalnie wstąpi na urząd prezydenta Ukrainy. Nasi goście skomentują wizytę Baracka Obamy w Polsce. Sprawdzimy jak zmiana na królewskim tronie wpłynie na Hiszpanię. Odpowiemy na pytanie, dlaczego Brazylijczycy nie chcą u siebie mundialu i zastanowimy się co mogło się stać z zaginionym samolotem malezyjskich linii lotniczych.

W TVN24 Biznes i Świat pokażemy też finał i efekt amerykańskich rokowań z talibami. Sierżant Bowe Bergdahl mógł dzięki negocjacjom wrócić do domu po pięciu latach niewoli. W zamian Amerykanie oswobodzili pięciu talibskich dowódców więzionych w Guantanamo. Za oceanem rwetes - bo żołnierz mógł być dezerterem. Jak zmieniła go pięcioletnia niewola? Jak zachowuje się więziony człowiek i czego po tym czasie można się po nim spodziewać? Spytamy o to płk. dr. Jana Wilka, kierownika kliniki psychiatrycznej wojskowego szpitala klinicznego w Bydgoszczy.

W niedzielę natomiast, dr Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH opowie, czy Amerykanie zaczynają regularne rozmowy z talibami? Ci ostatni założyli oficjalne biuro w Katarze. Rozmowy, nawet przez pośredników, mogą być konieczne, gdy Amerykanie i wojska NATO powoli wycofują się z Afganistanu. Jak rozmawiać z niedawnym wrogiem? Opowiemy o godz. 11:20.

Gdzie jest samolot?

Paradoksem jest, że wielu Brazylijczyków... nie chce u siebie mundialu. W biednych dzielnicach największych miast protestom - nie ma końca. O kosztach społecznych turnieju opowie w niedzielę o godz. 14:35 komentator TVN24 Biznes i Świat i dziennikarz "Gazety Wyborczej" Maciej Stasiński.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat