Wątpliwa weekendowa promocja Intercity

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24.plPodróże Intercity w weekendy będą mniej korzystne

Na początku tygodnia spółka PKP Intecity wprowadziła nowe wyższe ceny biletów. Jednak pierwszy weekend z droższymi biletami może zaskoczyć dużo bardziej. Firma zlikwidowała tzw. bilet weekendowy zastępując go mniej korzystną promocją weekendową.

Ceny biletów poszły w górę średnio o nieco ponad 3 proc. Zlikwidowano też bilet weekendowy, który uprawniał do podróżowania za 99 zł wszystkimi pociągami PKP Intercity. Obowiązywał on od godz. 18:00 w piątki do godz. 24:00 w niedziele. Zamiast niego wprowadzono promocję weekendową. Mniej korzystną dla podróżnych ze względu na przedział czasowy, w jakim obowiązuje. - Oferta będzie obowiązywać pasażerów II klasy podróżujących od 20 w piątek do północy w niedzielę - wyjaśnia TVN CNBC Biznes rzecznik PKP Intercity Adrianna Chibowska. Dodatkowo każdy klient, tak jak poprzednio, będzie musiał wykupić na każdy przejazd miejscówkę za połowę ceny.

Cena biletu w promocji weekendowej nie różni się od poprzedniej i wynosi 99 złotych. Niestety nowa promocja spółki ma poważny mankament. Po 20 w piątek z głównych dworców w kraju do większości dużych miast nie odjeżdżają żadne pociągi Intercity.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl