Warszawska giełda chce zainwestować w praski parkiet

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESZłożyliśmy wniosek o zakup akcji giełdy w Pradze - potwierdził prezes GPW Ludwik Sobolewski.

- Złożyliśmy wniosek o zakup akcji giełdy w Pradze - potwierdził prezes GPW Ludwik Sobolewski. Teraz wszystko zależy od sprzedającego i tzw. izby praskiego parkietu.

Prezes warszawskiej giełdy Ludwik Sobolewski potwierdził w TVN CNBC Biznes podaną w poniedziałek przez "Parkiet" informację o zainteresowaniu GPW zakupem akcji praskiej giełdy. Nie chciał jednak podać żadnych szczegółów. - Złożyliśmy w poniedziałek ofertę zakupu pakietu akcji giełdy w Pradze, który wystawił na sprzedaż jeden z jej akcjonariuszy - powiedział szef GPW. - Na razie nic więcej na ten temat nie mogę dodać. Ujawnił natomiast, że udział ma być wyższy niż na giełdzie rumuńskiej, gdzie GPW ma 2 procent.

- Otrzymaliśmy nieoficjalne informacje o tym, że jeden z mniejszościowych akcjonariuszy naszej giełdy szuka kupca na swój pakiet akcji - potwierdził w rozmowie z "Parkietem" Jiri Kovarik, menedżer ds. komunikacji zewnętrznej czeskiej giełdy. - Kto miałby być tym sprzedającym, nie wiem - zapewnił.

Według niego, oferta sprzedaży części papierów parkietu w Pradze była już kilka razy przekładana z powodu nieustającego zmieniania przez sprzedającego jej warunków. Czy chodziło o ten sam pakiet, który oferowany jest teraz, Kovarik nie umiał powiedzieć - czytamy w "Parkiecie".

Źródło: TVN CNBC Biznes, "Parkiet"

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES