Wall Street rośnie w najlepsze. Nowe rekordy

Najnowsze


Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Kolejne rekordy pobiły wskaźniki Dow Jones Industrial i S&P 500.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,75 proc. do 16 479,88 pkt. Tym samym wskaźnik ten osiągnął najwyższy poziom w swojej historii. Rekordowo wysoki był także indeks S&P 500, który zwyżkował w czwartek o 0,47 proc. do 1842,02 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,28 proc. do 4167,18 pkt.

Lepsze dane z rynku pracy

Inwestorów do zakupu akcji zachęciły lepsze niż się spodziewano dane z amerykańskiego rynku pracy, a przede wszystkim informacja o znacznym spadku liczby bezrobotnych po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek.

W przedświątecznym tygodniu ich liczba spadła do 338 tys. z 380 tys. w poprzednim tygodniu, poinformował Departament Pracy.

Dane okazały się też lepsze od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że w kolejce po zasiłek stanęło 345 tysięcy osób. Rynek pracy jest jednym z głównych, na który patrzy rezerwa federalna, decydując o skali wspomagania amerykańskiej gospodarki. W ostatnim czasie z tego rynku napływały pozytywne informacje. Bezrobocie za oceanem jest najniższe od 5 lat - w listopadzie stopa bezrobocia wyniosła 7 proc.

Autor: //bgr / Źródło: PAP, TVN CNBC