Wall Street czeka na decyzje Fed

 
TVN24Wall Street czeka na decyzję Fed

Wtorek przyniósł jedynie niewielkie zmiany na amerykańskim rynku akcji, a główne wskaźniki przesunęły się w przeciwnych kierunkach. Rynek oczekuje na wyraźniejsze sygnały ze strony banku centralnego USA.

Wg ekspertów cytowanych przez agencję Reutera, inwestorzy spodziewają się, iż Fed obniży teraz kluczową stopę procentową funduszy federalnych, w ślad za piątkową, niespodziewaną obniżką stopy dyskontowej, która przyniosła wielką ulgę przyciśniętemu silną korektą rynkowi. Ich zdaniem, redukcja stopy funduszy federalnych byłaby bardzo istotnym krokiem stabilizującym rynek.

Następne planowe spotkanie gremium decyzyjnego Fed wyznaczono jednak dopiero na 18 września, co powoduje, że na rynku utrzymuje się nerwowość. Wielu sądzi, że obcięcie stopy funduszy federalnych winno nastąpić już wcześniej.

Według wstępnych obliczeń, wskaźnik 30 największych spółek rynku amerykańskiego Dow Jones obniżył się we wtorek o 30,49 pkt, czyli 0,23 procent, do poziomu 13090,86 pkt, choć przez większość dnia przesuwał się po terytorium dodatnim.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości