Wakacje na trzech Warkach z plastiku

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Półtora litra piwa ma być letnim hitem

Grupa Żywiec rozpoczęła sprzedaż piwa Warka w półtoralitrowych, plastikowych butelkach - pisze "Puls Biznesu". Koncern, który jako pierwszy wprowadza markowe piwo w takim opakowaniu, liczy na sukces, jaki stał się udziałem piwa w plastiku w wielu krajach.

Rosnąca przez kilka lat sprzedaż piwa w Polsce mocno wyhamowała w ostatnim czasie. Dlatego firmy głowią się nad możliwymi sposobami ożywienia sprzedaży złotego trunku, zwłaszcza że zaczyna się sezon letni, który jest dla branży okresem żniw. Grupa Żywiec przygotowała tajną broń w postaci półtoralitrowej megabutelki z plastiku. W takich opakowaniach sprzedaje piwo marki Warka.

Jak podkreśla koncern, cena jednej butelki będzie o 50 groszy niższa niż łączna cena trzech półlitrowych puszek, najpopularniejszego piwnego opakowania w Polsce. Poza ceną producenci wskazują też na wygodę użytkowania plastiku. - Kto dziś kupuje wodę w szklanej butelce? - pyta retorycznie Maciej Szaroleta, kierownik marki w Grupie Żywiec.

Prawie jak Europa

Żywiec twierdzi, że korzysta z patentu, który sprawdził się na europejskim rynku, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż piwa w plastikowych butelkach wzrosła z 10 do ponad 70 mln hektolitrów, podczas gdy sprzedaż piwa w innych opakowaniach wzrosła tylko nieznacznie. W Polsce do tej pory takiej sztuki z markowym piwem jeszcze nie próbował.

- Uważamy, że tylko znana marka gwarantuje sukces takiego przedsięwzięcia. Wierzymy, że klienci dobrze przyjmą Warkę w nowym opakowaniu, zwłaszcza, że piwo w plastikowych butelkach odniosło już sukces w wielu krajach Europy Zachodniej - mówi Maciej Szaroleta.

Podkreśla, że piwo w plastiku nie jest tam wcale traktowane jako produkt z niższej półki i cieszy się powodzeniem np. wśród kibiców piłkarskich, którzy na stadion nie mogą wnosić szkła.

Tyle, że w Polsce nie mogą także alkoholu.

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24