"W zarządach wreszcie zasiadają fachowcy"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES"W zarządach wreszcie zasiadają fachowcy"

Odpolitycznienie zarządów spółek skarbu państwa, przyspieszenie procesów prywatyzacyjnych i podpisanie porozumienia z Eureko w sprawie sporu wokół PZU - to główne, zdaniem ministra skarbu Aleksandra Grada, osiągnięcia 100 dni resortu pod jego kierownictwem.

- Po raz pierwszy od 18 lat zdecydowaliśmy się przeprowadzić odpolitycznienie spółek skarbu państwa i wyrwanie ich ze szponów polityków - powiedział Grad. Według niego w zarządach wreszcie zasiadają fachowcy.

Prywatyzacja

Pod koniec kadencji obecnego rządu proces prywatyzacyjny powinien być zakończony. To plan bardzo ambitny, ale realny i jestem przekonany, że go zrealizujemy. Grad, 100 dni

- To plan bardzo ambitny, ale realny i jestem przekonany, że go zrealizujemy - mówił. Zdaniem ministra, w ciągu najbliższych lat średnioroczne przychody z prywatyzacji mogą wynieść 5-7 mld złotych.

Porozumienie z Eureko

Minister odniósł się także do podpisanego wcześniej porozumienia z Eureko. Podkreślił, że było to szczególnie ważne z punktu widzenia interesu skarbu państwa i samej spółki.

Ponadto wśród dorobku Ministerstwa Skarbu, Grad wymienił przygotowanie projektu nowelizacji do tzw. ustawy kominowej, której celem będzie m.in. usunięcie barier prawnych utrudniających prywatyzację, usprawnienie procesu komunalizacji spółek skarbu państwa, oraz przerzucenie obowiązku ustalania wynagrodzenia na zarządy spółek.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES