W weekend zmiana rozkładu. Pasażerom pomogą "mobilni informatorzy"

Najnowsze

TVN 24W weekend zmienia się rozkład jazdy pociągów

W najbliższy weekend, w nocy z 8 na 9 grudnia PKP zmieniają rozkład jazdy pociągów. Z tej okazji, by pasażerom było łatwiej zorientować się w zmianach, PKP przygotowały dodatkowe punkty informacyjne na 19 dworcach w Polsce. Podróżnym mają też pomagać mobilni informatorzy.

Mobilni informatorzy mają odpowiadać na pytania podróżnych od 6 do 10 grudnia. Dodatkowe punkty informacyjne pasażerowie znajdą na dworcach: Warszawa Centralna, Wschodnia, Zachodnia, Łódź Kaliska, Łódź Widzew, Białystok, Lublin, Rzeszów, Kraków Główny, Katowice, Opole, Wrocław Główny, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Opole.

Informatorów będzie można rozpoznać po pomarańczowych kurtkach z piktogramem "I" na plecach. Do ich zadań należy m.in. udzielanie informacji na temat rozkładu jazdy, wskazywanie właściwych peronów, a także pomoc w obsłudze biletomatów.

Informacja

W ramach akcji informacyjnej w listopadzie koleje opublikowały nową siatkę połączeń.

Przewoźnik przygotuje również dla swoich pasażerów 270 tys. ulotek z rozkładem jazdy na najważniejszych trasach. Będą one dostępne w pociągach, na dworcach, przy okienkach kasowych, w Centrach Obsługi Klienta oraz w strefach VIP. Ulotki będzie można również ściągnąć ze stron www.pkp.pl i www.intercity.pl. Osoby starsze lub nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Intercity 19 757.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24