Najnowsze

"W walce Polski z OFE (kolonializmem XXI w.) wynik 9 do 1"

Najnowsze

Prof. Leokadia Oręziak: to sukces naszego kraju w walce o wyzwolenie się od OFE
Prof. Leokadia Oręziak: to sukces naszego kraju w walce o wyzwolenie się od OFETVN24 BiS
wideo 2/3

1,5 mln Polaków kolejny raz wprowadzono w błąd i wciągnięto w pułapkę - uważa prof. Leokadia Oręziak, ekonomistka Szkoły Głównej Handlowej. - Jednak 90 proc. Polaków wybrało ZUS, a to sukces naszego kraju w walce o wyzwolenie się od OFE - dodała.

Prof. Leokadia Oręziak, znana z ostrej krytyki systemu OFE, twierdzi, że ponad 1,5 mln osób, które wybrały fundusze nie zrobiłoby tego, gdyby wiedziały o związanym z tym ryzyku. - Wielu ludzi kolejny raz wprowadzono w błąd. Znowu wciągnięto te 1,5 mln Polaków w pułapkę. Gdyby ci ludzie wiedzieli, jaka jest prawda o OFE, to by tego nie wybrali - uważa prof. Leokadia Oręziak.

Emerytura na giełdzie

Ekonomistka przekonuje, że osoby, które wybrały OFE nie były świadome.

- Ponad 1,5 mln osób wybrało OFE i to jest niedobrze, bo część ich składki emerytalnej pójdzie do gry na giełdzie, a zatem części tych pieniędzy zabraknie w systemie emerytalnym i całe społeczeństwo będzie musiało się złożyć, żeby ten ubytek sfinansować. A to nie jest warte naszych poświęceń, bo trzeba pamiętać, że ta część emerytury, która ma pochodzić z OFE jest narażona na ogromne ryzyko - tłumaczyła Oręziak.

Sukces Polski

Prof. Oręziak z SGH w zakończonym wczoraj procesie wybory między OFE a ZUS widzi też pozytywne strony.

- To jest udana operacja ponieważ 90 proc. członków OFE wybrało ZUS. To sukces naszego kraju w walce o wyzwolenie się od OFE - uważa prof. Oręziak.

Tak prof. Leokadia Oręziak na portalu społecznościowym Twitter skomentowała emerytalny wybór Polaków.

Autor: msz//zp / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości