W tropiki za pół ceny

Najnowsze

Aktualizacja:
SXCWakacje w tropikach coraz tańsze

Marzysz o wakacjach w tropikach, ale kryzys pokrzyżował wyjazdowe plany? Teraz jest szansa, by pojechać nawet za pół ceny. By zachęcić klientów, biura podróży rekordowo obniżają ceny wyjazdów zagranicznych - pisze "Polska".

Szukanie oszczędności i lęk przed utratą pracy spowodowały, że Polacy nie rezerwowali wcześniej wczasów za granicą. By odwrócić ten trend, touroperatorzy proponują radykalne obniżki cen, dochodzące niekiedy aż do 50 proc.

"Polska" podaje przykład: Za tygodniowe wczasy rozpoczynające się 4 czerwca w Tunezji w popularnym hotelu położonym 300 metrów od plaży, ze śniadaniem i obiadokolacją w formie bufetu zapłacimy niecałych 700 zł z przelotem w obie strony. To ok. 300 zł mniej niż podobna oferta wykupiona w styczniu.

- Taniej już nie będzie - mówi Tomasz Domżalski z portalu turystycznego Easygo.pl.

Samolotem taniej

Znacznie spadły też ceny przelotów. Według serwisu eSKY.pl, średnia cena biletu w tym roku wynosi 379 zł - to ok. 70 zł mniej niż rok temu.

Czy dzięki obniżkom biura podróży odrobią straty? Nie będzie to łatwe, zwłaszcza że - jak szacuje Instytut Turystyki - w tym roku Polacy przekroczą granicę 7 mln razy, czyli 600 tys. mniej niż w 2008 roku.

Źródło: "Polska The Times"

Źródło zdjęcia głównego: SXC