W totka wygrasz nawet 200 mln zł

 
TVN24Fortuna do wygrania w totka

Totalizator Sportowy chce, by Polacy mogli zagrać o 100 mln zł, 200 mln zł, a może nawet jeszcze więcej. Państwowy potentat przymierza się do przyłączenia się do megaloterii Euro Jackpot - pisze "Puls Biznesu".

Jak pisze "PB", władze Totalizatora Sportowego mają pomysł na wyjście z głębokiego dołka sprzedaży, w jaki spółka wpadła w 2010 r. To Euro Jackpot - nowa międzynarodowa gra liczbowa, której koncepcję opracowała WestLotto, odpowiednik TS z Nadrenii Północnej-Westfalii.

Idea jest prosta: stworzyć megaloterię, która obejmie jak najwięcej państw europejskich. Chęć udziału zgłosiły już wszystkie pozostałe landy w Niemczech (mają osobne spółki loteryjne) i około 20 krajów Unii Europejskiej: m.in. Francja, Holandia, Belgia i Czechy. A także Polska.

- Propozycją WestLotto jesteśmy bardzo zainteresowani. Ze wstępnych analiz wynika, że nie ma przeszkód prawnych, by zaangażować się w ten projekt. Problemów podatkowych też raczej nie powinno być. Oczywiście ostateczna decyzja należeć będzie do Ministerstwa Finansów - mówi w rozmowie z "PB" Sławomir Dudziński, prezes TS.

Zdaniem "PB" nowa loteria może zacząć działać już w tym roku.

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości