W sieci pracy coraz więcej

Najnowsze

sxc.huPracy szukaj w sieci

W drugim tygodniu marca w największych internetowych serwisach rekrutacyjnych pojawiło się niemal dwukrotnie więcej ogłoszeń, niż w styczniu i w lutym - wynika z raportu serwisu money.pl. Jednak nie pora jeszcze na entuzjazm - to duże firmy zaczęły szukać stażystów i praktykantów na lato.

W serwisie praca.money.pl, agregującym oferty pracy z największych polskich portali tej branży, od dwóch tygodni liczba nowych ofert poszła wyraźnie do góry. Od 8 do 14 marca pracodawcy opublikowali przeszło 21 tysięcy ogłoszeń. To prawie dwa razy więcej niż średnia dla pierwszych dwóch miesięcy tego roku - wynika z raportu money.pl.

Justyna Kostrzewska, ekspert portalu SzybkoPraca.pl w rozmowie z money.pl przestrzega jednak przed hurraoptymizmem. - Wiosną i jesienią ofert pracy zawsze jest więcej. Teraz mamy właśnie do czynienia z takim ożywieniem. Jednak w większości są to oferty praktyk i staży. Duże firmy już teraz zaczynają szukać pracowników na okres letni- tłumaczy.

Do stolicy po pracę

O pracę najłatwiej jest na Mazowszu. Przede wszystkim w Warszawie - ponad trzy czwarte ofert ze stołecznego województwa dotyczy właśnie stolicy. Najmniejszy wybór mają już tradycyjnie mieszkańcy wschodniej Polski. Znamienne, że aż osiem województw przegrywa liczbą ofert pracy z tymi, dotyczącymi zatrudnienia poza granicami Polski - pisze serwis.

W jakich branżach w Polsce o pracę jest najłatwiej? - W styczniu i lutym tego roku zdecydowanie najłatwiej było znaleźć pracę w działach handlowych, obsługi klienta i IT. Ogłoszenia z tych kategorii stanowiły w sumie ponad 80 procent wszystkich opublikowanych w Pracuj.pl. W nadchodzących miesiącach ta tendencja powinna się utrzymać - przewiduje Przemysław Gacek z pracuj.pl.

Widać też ruch w branży motoryzacyjnej: - Motoryzacja odbija od dna, pojawiają się nowe inwestycje i rusza rekrutacja. A ta branża ma duży wpływ na cały rynek pracy. Jeśli tutaj jest poprawa, to znaczy że niedługo będzie lepiej w pozostałych sektorach - mówi serwisowi money.pl Jakuba Szczepankowskiego iBroker.pl.

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu