W resorcie finansów będzie departament ds. efektywności wydatków

Najnowsze

TVN 24Resort finansów powoła nowego wiceministra, który nadzorowałby departamenty: podatków dochodowych i podatku od towarów i usług

Od 9 lipca zmieni się statut w Ministerstwie Finansów i jednocześnie zmianie ulegnie struktura resortu. Powołany zostanie m.in. departament, który będzie odpowiadał za efektywność wydatków - informuje PAP powołując się na źródło w resorcie.

- Za ten departament będzie odpowiadał wiceminister finansów Artur Radziwiłł, który obecnie i nadal będzie nadzorował departament polityki finansowej, analiz i statystyki. Chociaż w przypadku tego departamentu planowane są również pewne korekty i skupienie się bardziej na polityce makroekonomicznej - dodało.

Nowy minister poszukiwany

Radziwiłł został podsekretarzem stanu 6 maja br. Minister finansów Mateusz Szczurek, ogłaszając nominację, poinformował, że wiceminister będzie w ramach nowej struktury resortu finansów odpowiadał m.in. za jakość i efektywność wydawania środków budżetowych.

Dodatkowo rozmówca PAP wskazał, że resort finansów chce znaleźć nowego wiceministra, który nadzorowałby departamenty: podatków dochodowych i podatku od towarów i usług. - To może być osoba z poza resortu lub awans wewnętrzny. Z kolei wiceminister Janusz Cichoń, który do tej pory miał merytoryczny nadzór nad tymi departamentami miałby zajmować się jedynie departamentem polityki podatkowej - powiedział.

Dominik bez następcy

- Obecnie nie ma planu znalezienia następcy Jacka Dominika, jego kompetencje, w tym stanowisko pełnomocnika rządu ds. euro, mogą zostać rozdzielone pomiędzy dotychczasowych sekretarzy i podsekretarzy stanu - poinformowano.

Dominik ma zastąpić na stanowisku, do końca kadencji obecnej Komisji Europejskiej, komisarza ds. budżetu Janusza Lewandowskiego, który został posłem do Parlamentu Europejskiego.

Kilka dni temu doszło w MF do zmiany na stanowisku wiceministra odpowiedzialnego za zarządzanie długiem publicznych. Dorota Podedworna-Tarnowska zastąpiła Wojciecha Kowalczyka, który odszedł do Ministerstwa Skarbu Państwa.

Autor: ToL/Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24