W czerwcu rosyjsko-unijne rozmowy o embargu na polskie mięso


Rosja zaproponowała Komisji Europejskiej, aby kolejna tura rozmów na temat dostaw mięsa z Polski do Federacji Rosyjskiej odbyła się na początku czerwca w ramach posiedzenia grupy roboczej Rosji i KE ds. przeciwdziałania oszustwom w sferze obrotu produkcją zwierzęcą - poinformował szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert.

Rosjanie chcą powrócić do rozmów o embargu na polskie mięso. - Przygotowujemy to posiedzenie. Zaproponowaliśmy europejskim kolegom, aby odbyło się na początku czerwca, jednak nie otrzymaliśmy - jak dotąd - odpowiedzi - powiedział szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Siergiej Dankwert.

Rosja zdecydowała o embargu na żywność z Polski w listopadzie 2005 roku. Po niepowodzeniu dwustronnych rozmów Polska rok później zablokowała rozpoczęcie negocjacji w sprawie nowej umowy o partnerstwie i współpracy między Rosja a Unią Europejską. Wtedy do negocjacji włączyli się przedstawiciele Brukseli. Mimo zadawalających wyników kontroli unijnych i rosyjskich ekspertów w polskich zakładach Rosja nie zdecydowała się na zniesienie embarga.

Źródło: PAP, APTN

Pozostałe wiadomości