W czerwcu mogą ruszyć wyścigi konne na Służewcu

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24W czerwcu mogą ruszyć wyścigi konne na Służewcu

Prawdopodobnie od czerwca ruszą wyścigi konne na warszawskim Torze Służewieckim. Przedstawiciele Totalizatora Sportowego oraz Polskiego Klubu Wyścigów Konnych porozumieli się wstępnie w tej sprawie.

Organizacje te w środę parafowały umowę dotyczącą współpracy na Torze Służewieckim w Warszawie. Umowa zostanie podpisana po akceptacji Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Ministerstwa Finansów.

Umowa dotyczy organizacji tegorocznego sezonu wyścigów konnych oraz wieloletniej dzierżawy całego obiektu. Intencją TS jest uruchomienie wyścigów konnych najszybciej jak będzie to możliwe – wstępny termin rozpoczęcia gonitw to początek czerwca. - Obecność TS na wyścigach daje szansę Służewcowi na podniesienie się z upadku, tor potrzebuje prawdziwego gospodarza i poważnego inwestora – uważa prezes TS Sławomir Dudziński.

Totalizator Sportowy jest jednym z największych sponsorów polskiego sportu i mecenasem kultury. Do każdego zakupionego zakładu doliczane jest 25 proc., które jest przekazywane do Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Kultury.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24