W Budapeszcie z opóźnieniem

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huWraca koszmar podróżujących na Węgry

Związkowcy z budapeszteńskiego lotniska międzynarodowego Ferihegy wznowili strajk, zawieszony przed Bożym Narodzeniem. Podróżni muszą liczyć się z odwołaniem wielu lotów.

"Kontynuujemy strajk, który będzie obejmować oba terminale lotniska Ferihegy" - zapowiedziały związki zawodowe pracowników transportu lotniczego.

Związkowcy, którzy domagają się nowego układu zbiorowego oraz odstąpienia od programu restrukturyzacji, rozpoczęły strajk 10 grudnia i zawiesiły go 22 grudnia. Negocjacje związkowców z pracodawcą nie przyniosły rezultatu.

Paraliż może być całkowity

- Pasażerowie powinni się liczyć z opóźnieniami w lotach, gdyż najprawdopodobniej do strajku przyłączą się pracownicy kontroli pasażerskiej - powiedział rzecznik lotniska Domokos Szollar. Dodał, że jeden z dwóch terminali został już zamknięty z powodu strajku.

Poinformował też, że około 40 pracowników greckich, zatrudnionych na Ferihegy w miejsce strajkujących, już wróciło do Grecji, ale mają "bilet powrotny, by ewentualnie podjąć pracę na lotnisku w Budapeszcie".

W czasie trwania strajku codziennie odwoływano dziesiątki lotów.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu