W Biedronce kartą zapłacisz w lipcu?

Najnowsze

Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.W sklepach Biedronki już wkrótce zapłacimy kartą?

Już w lipcu zapłacimy kartą w Biedronkach? Z nieoficjalnych informacji serwisu PRNews wynika, że klienci będą mogli płacić za zakupy przy użyciu kart w lipcu. Według serwisu sieć dyskontów przygotowuje się do płatniczej rewolucji.

Spekulacje na temat wprowadzenia płatności kartą trwają od jakiegoś czasu. Głównym argumentem przeciwko były koszty, które mogłyby zostać choć częściowo przerzucone na klientów. Serwis przypomina, że z tego względu właściciel sieci zdecydował się na wprowadzone płatności mobilnych, które generują znacznie niższe koszty.

Kilka tygodni?

PRNews podaje, że wprowadzenie kart płatniczych to kwestia kilku tygodni. Źródło, na które powołuje się serwis twierdzi, że będzie to lipiec. Informacji nie potwierdza jednak biuro prasowe Jeronimo Martins - właściciela Biedronki.

- Liczymy na to, że poziom opłat za obsługę transakcji kartami płatniczymi, jaki ma zacząć obowiązywać na polskim rynku w tym roku, otworzy nam drogę do podjęcia decyzji o akceptacji tej formy płatności w sieci sklepów Biedronka. Obsługa transakcji bezgotówkowych zostanie wdrożona w sieci Biedronka pod warunkiem i w momencie, kiedy poziom kosztów obsługi zostanie obniżony do stopnia, który nie będzie powodował dodatkowych obciążeń dla klientów - poinformowało serwis biuro prasowe JM.

Serwis przypomina, że kilka tygodni temu "Dziennik Gazeta Prawna" informował, iż Biedronka negocjuje warunki współpracy m. in. z takimi agentami rozliczeniowymi jak First Data Polska - właścicielem marki Polcard, eService i Elavon.

Autor: mn//gry/kwoj / Źródło: PRNews

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.